توضیحات

مشخصات فنی ph  متر :

متر ph الکترود پی اچ متر ساخت هانا امریکا

 HI1131B : مدل

BNC با کانکتور

این الکترود قابل شارژ مجدد است.

Referencedouble, Ag/AgCl
Junction/Flow Rateceramic, single / 15-20 µL/h
ElectrolyteKCl 3.5M
Max Pressure0.1 bar
RangepH: 0 to 13
Recommended Operating Temp.0 to 100°C (68 to 104°F)
Tip/Shapespheric (dia: 9.5 mm)
Temperature Sensorno
Amplifierno
Body Materialglass
Cablecoaxial; 1 m (3.3’)
ConnectionBNC

پی اچ متر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که از آن برای اندازه گیری غلظت یون های هیدروژن در محلول استفاده می شود.  پی اچ متر اصولا یک دستگاه دیجیتالی است که یک الکترود به عنوان شناساگر دارد و ph محلول یا همان غلظت اسیدی و بازی را که عددی بین 0 تا 14 است را اندازه می گیرد.

با طراحی الکترودها می توان توانایی دستیابی به یون خاص در مجموعه ای از یونهای مخلوط را بدست آورد. ISE (الکترود انتخابی یون) برای اندازه گیری یونهای اصلی استفاده می شود. الکترودهای شیشه ای پی اچ متر باید در محلول بافر با pH 4-6 نگه داشته شود تا خشک نشوند و محلول در فواصل منظم جایگزین شود.

اگر الکترودهای شیشه ای خشک شده اند ، آنها باید به مدت 4 ساعت در اسید هیدروکلریک قرار داده و سپس با آب مقطر شستشو داده شوند تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

این الکترودها در صورت استفاده صحیح حدود 2 سال ماندگاری دارند و پس از آن نیاز به تعویض دارند. روش تشخیص سایش الکترودهای pH سنج به این صورت است که وقتی الکترود در محلول یونی غوطه ور شود ، پتانسیل الکتریکی بعد از 20 ثانیه ظاهر نمی شود.

این الکترودها مستعد ضربات مکانیکی هستند. به الکترودی ، الکترود مرجع گفته می شود که در صورت تغییر غلظت محلول ، الکترود مرجع ثابت پتانسیل خود را نگه می دارد. این الکترودها معمولاً از جیوه ساخته می شوند.

بیشتر بدانید :

کالیبراسیون PH متر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “الکترود ph HI1131B متر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *